Jak dobrać lustro na wymiar z podświetleniem LED?

Jak dobrać lustro na wymiar z podświetleniem LED?

Kuszący kształt

Parcie na szkło będzie całkowicie uzasadnione, kiedy już wybierzesz swoje wymarzone lustro na wymiar. Ciężko jest oderwać wzrok od satysfakcjonującego widoku idealnie dopasowanej szklanej tafli, która perfekcyjnie wpisuje się we wnętrza Twojego domu czy biura. Podpowiemy Ci jak dobrać lustro na wymiar z podświetleniem LED tak, aby stało się punktem przykuwającym uwagę każdego Twojego gościa.

Na początek ustal, który kształt będzie najlepszy. Można sugerować się zasadą, która mówi, że prostokąt będzie pasował do ostrych krawędzi pozostałych elementów wystroju, natomiast owalne lustra podkreślą delikatne, obłe formy mebli i akcesoriów. Takie rozwiązanie jest z pewnością bezpieczne i daje gwarancję spójnej, zgodnej kompozycji wyposażenia wnętrza.

Warto jednak pamiętać, że współczesne technologie cięcia szkła dają możliwość stworzenia tafli o nieregularnym kształcie i mieszanych stylach wykończenia krawędzi. Można więc zaprojektować wyjątkowe, oryginalne zwierciadło na wymiar, którego kształt będzie zawierał ostre i zaokrąglone rogi, przełamując wszelkie konwenanse.

Ograniczenia przestrzeni nie powinny być zmartwieniem. Oczywiście, większe pomieszczenia dają większą swobodę wyboru. Jednak dzięki możliwości zamówienia szkła wykonanego na wymiar, ogranie takich wyzwań jak wnęki czy skosy, będzie łatwe.

W świetle reflektorów

Jak wiadomo, lustro optycznie powiększa przestrzeń, a przy tym pięknie rozprasza światło, tworząc niesamowity klimat wnętrza. Kompletując elementy wyposażenia łazienki, przedpokoju, jadalni czy salonu, warto więc rozważyć zakup lustra na wymiar z podświetleniem LED.

Przede wszystkim, energooszczędne żarówki LED nie nadwyrężą budżetu. Można je rozmieścić regularnie po jednej lub obu stronach lustra albo postawić na pełne obramowanie (co okaże się pomocne przy wykonywaniu codziennych czynności golenia czy malowania się). Trzeba też zdecydować czy stawiamy na praktyczne, czy designerskie rozwiązania, gdyż te drugie (kosztem funkcjonalności) dają o wiele większe pole do popisu w stworzeniu unikalnych kompozycji ledowych.

Istotną kwestią przy dobraniu takiego dodatku jest także barwa światła ledowego:
– ciepła, lekko żółta stworzy uspakajający, odprężający, romantyczny nastrój i da efekt lekkiego wygładzenia krawędzi,
– neutralna, biała będzie najbezpieczniejszym rozwiązaniem, gdyż przypomina światło dzienne (przez to polecana jest szczególnie do pracy),
– zimna, niebieskawa, wyraźnie podkreśli kontury, akcentując kształty i faktury przedmiotów; daje także efekt przejrzystości i świeżości.